Většina lidí si během roku dopřeje nějakou tu dovolenou. Co udělat, aby vaši nepřítomnost kočička přežila bez úhony?
1. Nechejte svoji kočku doma
Pokud se nejedná o opravdu dlouhou cestu, a místo, které je pro kočičku vhodné, je vždy menším zlem nechat kočičku doma.
Samozřejmě je potřeba, aby se o kočičku chodil někdo starat. Nejmenším intrvalem je obden, ale vždy záleží na konkrétní situaci (především věku a zdravotním stavu kočky, její povaze, zvyklostem…). Jsou kočičky, pro které je i jedna návštěva denně málo a bývá výhodnější tam hlídače na ten týden ubytovat.
2. Zavřete kočky chodící ven
Ano, zní to drsně, ale každý rok řešíme kočičky, které se ztratí právě během majitelovy nepřítomnosti. Možná se to nezdá, ale kočka je na svého majitele docela navázaná, a pokud ho několik dní po sobě nevidí, může se ho vydat hledat. Samozřejmě neví kam, a ztratí se.
Menším zlem tedy bývá přivítat se s naštvanou kočičkou, než o ni úplně přijít.
3. pokud berete kočičku sebou
Přemýšlejte i za ostatní. Především pokojová služba nemusí vědět, jak se ke kočičce chovat a jak předejít jejímu ztracení při otevírání dveří pokoje.
Dalším rizikem mohou být nezasíťovaná okna. A stejně jako doma – nejde jen o pád samotný, ale především o to, že se kočička ocitne v prostředí, které nezná, a v panice se ztratí nebo vběhne pod auto. Nepodceňujte proto ani pokoje v přízemí, nebo vaši vlastní chalupu.
Chtete-li kočičku brát sebou ven (pokud o to ona vůbec stojí!), vyberte kvalitní, pevný postroj, který se dá dobře dotáhnout. Různé vestičky sice vypadají roztomile, ale díky absenci napojení klíční kosti na lopatky se kočky dokážou vyvléknout téměř z čehokoli. Nejvíce funkční je tedy obyčejný, páskový postrojek, který se dá přesně nastavit.
Vždy je vhodné mít kočičku označenou – obojkem s telefonním číslem, nebo pokud na něj není zvyklá, tak aspoň čipem (ten sice není vidět na první pohled, ale pomůže pak na veterině).
Napsat komentář